Eğitim ve Uygulama Kamp Duyurusu

ÖN KAYIT FORMU

AKRAD-Anadolu Kesintisiz İletişim Radyo Amatörleri Derneği tarafından 05-07 Temmuz 2019 tarihinde Bursa, Keles, Kocayayla Kamp Alanında Amatör Telsizcilik Eğitim ve Uygulama Kampı düzenlenecektir. 

Kampın amacı, konuya ilgi duyan ve yeni amatör olan amatör telsizcilerin temel konular hakkında bilgi sahibi olmaları ve uygulamalar yaparak pratik kazanmalarını sağlamaktır. Temel bilgilere sahip amatör telsizciler ise basit anten yapımı, temel teknik bilgiler vb. konularda kendilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.

Aşağıda AKRAD tarafından 05-07 Temmuz 2019 tarihinde BURSA, Keles, Kocayayla kamp alanında yapılacak Amatör Telsizcilik Eğitim ve Uygulama Kampı’ na katılım ön kayıt formu linki bulunmaktadır. 

Katılımcıların göndereceği ön kayıt formları organizasyon heyetince kamp alanının imkân ve kapasitesine göre değerlendirilecek, değerlendirme sonuçları başvuranlara olumlu veya olumsuz olarak SMS yoluyla bildirilecektir.

Kamp Son Başvuru Tarihi: 23 Haziran 2019 (23:59)

Kamp Alanı

Kamp alanı Keles Belediyesine ait olan kamp alanı Keles ilçesine 5 km, Bursa’ ya 70 km ve İnegöl ilçesine 40 km mesafede ve orman içindedir. Asfalt yol ile ulaşılabilen kamp alanında 10 adet bungalov ev bulunmaktadır.

Konaklama

Bungalov evlerin içinde tuvalet ve banyo bulunmamakta olup tuvalet ihtiyacı belediyenin temizliğini sağladığı genel tuvaletlerden karşılanacaktır. Kampımız doğa kampı olduğu için otel konforu beklentisi içinde olunmamalıdır. Katılımcılar, kendi getirecekleri mat üzerinde uyku tulumunda yatacaklardır.

Konaklama Tercihleri

1. Bungalov Evlerde Konaklama: İçi tamamen boş ve her biri iki kat olan bungalov evlerin her katında 8 kişi olmak üzere 16 kişi (erkek bayan ayrı) kalacak şekilde planlama yapılmıştır.

2. Çadırda Konaklama: İsteyen katılımcılar kendi çadırlarını getirip aileleri ile birlikte kalabilirler. Bu durumda kendilerine gösterilen alanda konaklayacaklardır.

Ulaşım ve Yemek

Katılımcılar kamp alanına özel araçları ile gelebilecekleri gibi özel aracı olmayanlar için Bursa terminalden kamp alanına araç temin edilerek toplu ulaşım sağlanacaktır.

Yemekler, özel bir firma tarafından hazırlanıp sunulacaktır.