Eğitim ve Uygulama Kampı Yapıldı

“Kesintisiz İletişim” sloganı ile hareket eden AKRAD Derneğimizin temel amaçlarından biri de gönüllüleri ve üyeleri arasında iletişimi sağlamaktır. Bu amaçla derneğimiz Bursa, Keles, Kocayayla’ da 05-07 Temmuz 2019 tarihlerinde “1. Amatör Telsizcilik Eğitim ve Uygulama Kampı” düzenlemiştir.

Radyo amatörlüğü konusundaki bilgi ve tecrübelerimizi artırmak ve bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen kampımızda yeni amatörlere yönelik amatör telsizcilik temel işletme bilgileri, bazı temel teknik bilgiler tekrar edilmiş ve öğrenilen bilgilerin uygulaması iki gün boyunca alanında uzman kıymetli eğitimcilerimiz tarafından yapılmıştır. Eğitimde UHF/VHF, HF antenleri, DMR telsiz sistemleri, SDR cihaz ve yazılımları, güç kaynakları örnek olarak gösterilmiş ve uygulamaları amatörler tarafından gerçekleştirilmiştir. Kamp esnasında harika manzarası olan Kocayayla’ da doğa yürüyüşü de yapılmıştır.

Bursa amatör telsiz derneklerinden olan ULRAD Uludağ Radyo Amatörleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi TA3NHI İbrahim ÜRÜKER ve İNTRAD Dernek Başkanı TA3AHS Haluk SANCAR kampımızı ziyaret etmişler, bilgi ve tecrübelerini aktarmışlardır.